Menü

Transzferálás

Hogyan kerül a kép a felületre?

Miért imádom a transzferálást?

Mert minden felületre rá tudom tenni a kigondolt mintát, legyen az fénykép, felirat, bármi... Bár lehet színes képeket és szövegeket is transzferálni, de a színek ilyenkor halványabbak lesznek az eredetinél, így nem biztos, hogy azt a hatást fogod elérni, amit szeretnél...vagy ügyesen kell játszanod a képpel....
Figyelj arra is, hogy a kép tükörképe kerül rá a felületre! Így ha kell, tükrözd a képedet még nyomtatás előtt...

A technika használatához szükségünk van egy lézernyomtatóra! Vagy lézernyomtatóval kinyomtatótt mintára. Vigyázz! Mert a tintasugaras nyomtatóval nyomtatott képekkel, szövegekkel nem lehet dolgozni! Abból csak paca lesz.

A felületet mindig gondosan készítsd elő. Például a fa csiszolt legyen, a textilből jobb, ha a sűrűbb szövésűt választod.

A transzferálandó képet rögzítsd a felületre mintával lefelé. Én erre maszkoló szalagot használok, azt könnyen el tudom távolítani bármilyen felületről, legyen az festett fa vagy textil.

A transzfer oldattal kezd el átitatni a papírt. Ehhez használhatsz ecsetet, fülpiszkálót, vattát, a lényeg, hogy ne ontsd nyakon a papírt az oldattal, épp anyni kerüljön rá, amennyit az felvesz. ( Transzferoldat helyett lehet 100%-os levendula olajat is használni.) Ha átittattad a papírt, akkor egy kicsit bele kell dörzsölni a mintát. Ezt valamilyen gömbölyű üveg vagy fém tárggyal legegyszerűbb megtenni, például egy kanál dombrú oldalával.

Távolítsd el a papírt és készen is vagy. Azonban érdemes a fafelületet lakkozni, hogy tartós maradjon a minta, a textilek esetében pedig magas hőfokon átvasalni a darabot, hogy mosható legyen.

Üveg felületek esetén én nem is transzferálásról beszélnék, hiszen nem maga a minta kerül át az üvegre. Itt inkább matrica készítésről beszélhetünk. Nincs is szükség transzferáló oldatra, csak egy széles ragasztószalagra. (Olyan széles legyen a cellux, amilyen széles a kép!)

Szóval a kinyomtatott mintára ráragasztjuk a celluxot, jól rádörzsöljük és betesszük egy kis vízbe ázni. Mikor a papír már jól átitatódott, akkor egyszerűen ledörzsöljük a celluxról és a celluxot felragasztjuk a megtisztított üveg felületre. (Érdemes a mintát körbevágni.)

Az így kapott üveg akár óvatosan mosogatható is, ha pedig meguntuk, akkor egyszerűen lehúzhatjuk a felületről.

Ha úgy érzed, neked most elkészíteni hasonlókat sem erőd, sem energiád, akkor rendelhetsz is tőlem.

Megrendeléshez kattints ide...